David Roesel

Náhodný obrázek z cest.
Bruce Peninsula, ON, Canada

Vítejte na mých stránkách!

Jsem experimentální fyzik ve čvrtém ročníku Ph.D. studia v Laboratoři fundamentální biofotoniky (LBP) na EPFL ve Švýcarsku, kde zkoumám biologická rozhraní a vyvíjím nové druhy nelineární mikroskopie. Jestli vás zaujal můj výzkum a chtěli byste se mnou mluvit, stačí mi napsat!

Výzkum

Pokud vás zajímá, na čem pracuji, podívejte se stránku o mém výzkumu, na které najdete čemu se aktuálně věnuji, i kterých projektů jsem se účastnil v minulosti. Pokud vás zajímá jen rychlé shrnutí, tak prosím:

Jiné zájmy

Trávím hodně času v laboratoři, ale mimo ni mám i spoustu dalších zájmů. I přesto, že o nich nemluvím v prezentacích a nepíšu ve článcích, mnoho z nich hraje důležitou roli v mém výzkumu a budu s vámi o nich rád nadšeně diskutovat.

  • Jsem blázen do 3D tisku, dost na to abych si postavil vlastní 3D tiskárnu. Věřím, že CAD modelování je v kombinaci s 3D tiskem úžasný nástroj pro experimentální výzkum.
  • Jsem fanouškem zkoumání vesmíru a obzvláště vozítek co jezdí po Marsu. S kamarádem jsme si dokonce z legrace jedno postavili.
  • Podporuji open-source a věřím, že by obzvlášť ve vědě mělo být vždy první volbou.
  • Rád automatizuji věci (hardware i software) a většinou na to používám Python. Navrhnul a implementoval jsem systémy pro rychlé a afaktivní snímání jak ve vědě (v rámci magistra a doktorátu), tak v průmyslu (pro Czech Vacuum a Oryl Photonics).
  • Považuji se za amatérského fotografa. Většina fotek na těchto stránkách pochází z mého fotoaparátu a stránka s fotografiemi bude hotová každou chvíli ;). Do té doby se můžete aspoň podívat na moje PFka.
  • Rád programuji, hraju si s linuxem a nevěřím cloudu, což jsou důvody proč jsem založil a spravuji komunitní hosting, na kterém běží spousta služeb a webových stránek (včetně těchto).
  • Líbí se mi nápad občanské vědy a mám na balkóně meteostanici s veřejným senzorem pro Sensor.Community a Raspberry Pi ADS-B FlightAware přijímač, který sleduje letadla v okolí našeho bytu.

Profilová fotka.