Timelapse experimenty

O prázdninách jsem se trochu víc věnoval prozkoumávání schopností svého fotoaparátu a obzvláště pak jeho dovedností při spojení s počítačem. Déle než týden jsem se tak snažil vyrábět timelapse videa. Bez stativu byly poněkud těžké přesnější pohledy na zátiší a podobně, takže byla předmětem mých videí v 90 procentech obloha.

Co přesně jsem vyváděl?

Svůj fotoaparát Canon EOS Digital Rebel T1i (500D) jsem přes USB kabel připojil k počítači a pomocí programu EOS Utility (odkaz) snímal každých 5-10 vteřin. Fotky se v reálném čase přenášely do počítače, takže nedocházelo místo na kartě a proces mohl běžet téměř neomezeně dlouho (dokud se nevybil foťák či počítač). Fotky jsem poté hromadným filtrem upravil (ořízl a změnil velikost) pomocí Zoner Studia 12 (odkaz) a převedl do videa pomocí programu VirtualDub (odkaz). V případě snímání hvězd bylo zapotřebí do VirtualDubu naimportovat ještě protiotřesový filtr (deshaker).

Jak to dopadlo? (zapněte si 1080p)

Video 1: Mix nejrůznějších (více i méně povedených) záběrů

Video 2: Nejdelší natočený snímek

Video 3: Pohyb hvězd v noci (najdi chybu v názvu)

Závěr

Detaily postupu rád prozradím, stejně tak ochotně přijmu tipy na zlepšení výsledků.

 

 

Pin It

Neděle, 9. Září, 2012

Reakce na “Timelapse experimenty” (2)

  1. garry napsal(a):

    Ten meteor v 0:18 je cool. jde to zpomalit?

  2. Bug napsal(a):

    Pokud myslíš z nočního videa, tak tě budu muset zklamat – meteor to není. Video je dělané z jednotlivých snímků a je mezi nimi přes deset vteřin. To co máš na mysli je tedy buď 45 sekund padající meteorit, nebo družice ;).

Zanech komentář!